zielony jęczmień

Zielony jęczmień, a proces odchudzania. Czy warto?

Postęp cywilizacyjny sprawia, że społeczeństwo prowadzi coraz wygodniejszy tryb życia. Pełna automatyzacja sprawia, że ludziom w ciągu dnia brakuje aktywności fizycznej, co jest jedną z głównych przyczyn problemu nadwagi. Rozwój sprawia, że także w procesach produkcyjnych żywności dochodzi do „złej zmiany”. Genetycznie modyfikowana żywność ma bardzo zły wpływ na zdrowie organizmu i stanowi jedną z głównych przyczyn postępującej otyłości.

To wszystko powoduje, że w XXI wieku skala problemu nadwagi osiąga rekordowy poziom. Jak temu zaradzić? Co zrobić, aby uchronić się przed nadmiarem tkanki tłuszczowej?

Odpowiedź jest bardzo prosta – prowadzić zdrowy tryb życia. Musisz zadbać o aktywność fizyczną (regularną), odpowiedni jadłospis (oparty na naturalnych produktach) oraz suplementy diety. Te osatatnie pełnią coraz większą rolę.

Suplementy diety i ich rola w zdrowym trybie życia

Zdrowy tryb życia ma kilka różnych definicji. Nie mniej jednak, jedną z cech takowego stylu, jest pełnowartościowa dieta. Aby jadłospis mógł być określany w ten sposób musi zawierać w sobie wszystkie składniki odżywcze, minerały i witaminy w określonej ilości. Doskonałym sposobem na sprawienie, by dieta była pełnowartościowa jest wykorzystanie suplementów.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych środków. Od standardowych kompleksów witaminowo-mineralnych, poprzez specyfiki wzmacniające odporność, a skończywszy na szczególnie popularnych preparatach o działaniu odchudzającym.

Suplementy diet wspomagające odchudzanie są bardzo różne, podobnie zresztą jak ich cena oraz skuteczność. Który środek wybrać, który suplement działa najlepiej? O jednoznaczą odpowiedź na te pytanie bardzo trudno. Nie mniej jednak, jednym z najlepszych preparatów (najwyżej ocenianych) z całą pewnością jest młody zielony jęczmień na odchudzanie.

Młody zielony jęczmień – co to takiego?

Zielony jęczmień traktowany jest przede wszystkim jako doskonałe źródło witamin, minerałów, beta-karotenu oraz… błonnika. Ta substancja ma ogromny wpływ na funkcjonowanie systemu trawiennego. Jej stosowanie zalecane jest przez większość dietetyków. Co więcej, suplementacja błonnika jest wskazywana także przez światową organizację zdrowia.

W Polsce szczególną popularnością cieszy się zielony jęczmień w tabletkach, tj. Green Barley Plus.

Można zatem powiedzieć, że zielony jęczmień na odchudzanie to doskonały pomysł. Oczywiście, tylko wtedy gdy wspierany jest odpowiednią dietą i treningiem. Wszakże, jego właściwości mają usprawnić trawienie, zahamować łaknienie oraz spowolnić rozkład węglowodanów.

Błonnik zawarty w młodym zielonym jęczmieniu pełni także wiele innych ról, a mianowicie – ogranicza wchłanianie trójglicerydów i cholesterolu, reguluje rytm wypróżnień, hamuje rozwój komórek nowotworowych, usuwa toksyny z organizmu, przyśpiesza perstaltykę jelit.

Skuteczność młodego jęczmienia nie podlega zatem żadnej dyskusji. Wszakże, jego główny składnik został wielokrotnie przebadany. To sprawia, że zielony jęczmień jest nie tylko gwarantem skuteczności, ale także gwarantem bezpieczeństwa stosowania, czego nie można powiedzieć o wielu innych preparatach na odchudzanie.

Zielony jęczmień – opinie o preparatach z ekstraktem z młodego jęczmienia

Nadesłane opinie naszych czytelników na temat tego suplementu. Jeśli i Ty chcesz, aby tutaj znalazła się Twoja recenzja – napisz do nas.

Karolcia66 napisała:

Za sprawą młodego jęczmienia doszło w moim życiu do małej rewolucji. Stosowałam ten środek za namową koleżanki i jak się okazało – bardzo słusznie. Sześć miesięcy kuracji skutkuje minusem na wadze wynoszącym aż 20,5 kilograma. Szczerze? Nie sądziłam, że jest to możliwe. Ten produkt jest inny niż wszystkie pozostałe. Dla mnie to prawdziwa rewelacja. Aktualnie nie mam potrzeby by go stosować: ważę 57kg przy wzroście 168 cm.

Rysiu21 napisał:

Nie spodziewam się fajerwerków po suplementach diety, nigdy. Stosuję jęczmień od 4 tygodnii i… fajerwerki powinny zostać odpalone. Na wadze – minus cztery kilogramy. Jeśli to nie skończy się efektem jojo, to będę bardzo zadowolony. Dodam, że moja dieta nie jest zbyt radykalna – staram się jeść regularnie i zdrowo, nie ograniczam zbyt mocno swoich porcji.

Dominika1991 napisała:

Rzadko kiedy suplementy diety są tak skuteczne, a uwierzcie – korzystałam z wielu. Zielony jęczmień na odchudzanie okazał się być zdecydowanie najlepszym wyborem. Aktualnie, po 2,5 miesiącach kuracji osiągnęłam swój cel i zrzuciłam 10 kilogramów. Teraz, nie posiadając tkanki tłuszczowej moim celem jest wyrzeźbienie mięśni. Szkoda, że w tym nie może mi pomóc ten środek. Nie mniej jednak – bardzo duże tak dla tego preparatu. Polecam serdecznie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *