Domowe sposoby na wypadanie włosów (2)

Najlepsze domowe sposoby na wypadanie włosów. Co warto stosować na włosy?

Wypadanie włosów to problem, z którym zmaga się multum osób na całym świecie. Warto mieć jednak świadomość, że w pewnym stopniu, wypadanie włosów to zjawisko w pełni naturalne.

Czym jest łysienie?

Codziennie tracimy od 50 do 200 włosów dziennie. Na miejsce utraconych włosów pojawiają się nowe. Problem pojawia się wówczas, gdy ilość wypadających włosów nagle wzrasta i/lub nie pojawiają się nowe włosy. To zjawisko, które określane jest mianem łysienia – tj. nadmiernego wypadania włosów. Według różnych statystyk i danych, w Polsce z nadmiernym wypadaniem włosów boryka się blisko 40% osób. Zdecydowanie częściej ta przypadłość dosięga mężczyzn.

Łysienie to defekt, którego przyczyny mogą być bardzo różne – począwszy od niezdrowego trybu życia, poprzez uwarunkowania genetyczny, a skończywszy na objawie innej jednostki chorobowej. Diagnoza problemu jest prosta, aczkolwiek rozpoznanie przyczyny – może rodzić sporo trudności. W wielu przypadkach niezbędna jest pomoc specjalisty.

Jak uporać się z nadmiernym wypadanie włosów?

Leczenie nadmiernego wypadania włosów to proces, który może przebiegać w bardzo różny sposób. Zastosowanie znajdują wszelkiego rodzaju tabletki na włosy, szampony, odżywki, masaże. Sporym powodzeniem cieszą się również przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie, tzw. babcine sposoby na wypadanie włosów.

5 najlepszych domowych sposobów na wypadanie włosów

Ze względu na fakt, że receptur na wypadanie włosów jest mnóstwo – przygotowaliśmy zestawienie pięciu najlepszych domowych sposobów na wypadanie włosów.

1. Olej kokosowy na włosy

Jednym z absolutnych hitów jeśli chodzi o leczenie nadmiernego wypadania włosów w domu jest olej kokosowy. To świetny sposób, którego efektywność nie pozostawia najmniejszych wątpliwości. Olej kokosowy doskonale wspomaga porost nowych włosów, odżywia i regeneruje. Jego efektywność w pielęgnacji włosów (i nie tylko!) została potwierdzona wieloma badaniami.

Stosowanie oleju kokosowego na włosy jest banalnie proste. Odrobinę oleju kokosowego należy dokładnie rozprowadzić na włosach (od nasady) i skórę głowy. Olej można zarówno zostawić (w przypadku włosów) suchych, jak i spłukać po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach.

2. Olejek rycynowy na włosy

Doskonałymi recenzjami jeśli chodzi o walkę z tzw. łysieniem, może pochwalić się również inny olej – rycynowy. To źródło wielu wartości odżywczych, które można wykorzystać w walce o zdrowe i piękne włosy.

Olejowanie olejkiem rycynowym można realizować na całe włosy i skórę głowy oraz na same końcówki. Wszystko zależy od tego od tego jakie mamy oczekiwania. W przypadku walki z łysieniem, rekomenduje się olejowanie całych włosów.

3. Nasiona kozieradki na włosy

Kozieradka to roślina, która nie bez powodu znajduje się na tzw. liście SuperFoods (Super-Żywność). Jej właściwości wykorzystywane są bardzo szeroko – począwszy od wsparcia układu trawiennego, poprzez pozytywny wpływ na sprawność seksualną, a skończywszy na pielęgnacji włosów.

Kozieradka wspomaga porost nowych włosów oraz hamuje wypadanie. Można ją zastosować w dwóch formach:

  • maseczki do włosów (stosować pod przykryciem przez 30-60 minut)
  • wcierki do włosów (aplikować na czystą skórę głowy)

4. Maseczka drożdżowo-jajkowa na włosy

Jednym z najlepszych domowych sposobów, które można wykorzystać w pielęgnacji włosów jest maseczka, której głównymi składnikami są drożdże spożywcze oraz jajka. To rozwiązanie, które – co prawda – rekomendowane jest w celach odżywienia włosów, nie mniej liczne pozytywne opinie wskazują, że jest to skuteczna metoda również w walce od piękne, zdrowe włosy.

5. Nasiona lnu na włosy

Nasiona lnu to kolejny produkt z listy Superfoods, który można wykorzystać w codziennej pielęgnacji włosów. Maseczka lniana to doskonała odżywka, która działa znacznie silniej, aniżeli ma to miejsce w przypadku komercyjnych rozwiązań.

Nasiona z lnu działają efektywnie zarówno na włosy, jak i skórę głowy. To rozwiązanie, które rekomendowane jest przez wiele osób – zarówno „pacjentów”, jak i ekspertów

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *