Łysienie: leczenie

Łysienie: leczenie, domowe sposoby, przyczyny i objawy

Wypadanie włosów to proces spowodowany wieloma czynnikami: od zmian pogody aż po nasze zdrowie i samopoczucie. Z łysieniem zmagają się nie tylko mężczyźni ale także kobiety. Jednakże zdaniem specjalistów, kobiety rzadziej spotyka ten problem bo tylko 25%. Głównie spowodowane jest to zmianami hormonalnymi lub nieumiejętnym wykorzystywaniem sprzętów fryzjerskich takich jak prostownic, lokówek oraz suszarek. Jeśli chodzi natomiast o mężczyzn to rzeczywiście jest to problem na większą skalę. Borykają się oni z łysieniem, które potocznie zwane jest łysieniem typu męskiego. Wypadanie włosów u mężczyzn możemy zauważyć już nawet w wieku 25 lat. Głównymi obszarami głowy podatnymi na łysienie są korona głowy oraz skroń.

Łysienie – rodzaje

Istnieje kilka rodzajów łysienia. Jednym z nich jest łysienie androgenowe. Jest ono związane z hormonami oraz z genami. Ten typ łysienia uwidacznia się po okresie dojrzewania, kiedy to wpływ hormonów męskich, tak zwanych androgenów staje się główną przyczyną stopniowej atrofii mieszków włosowych. Po jakimś czasie włosy zaczynają wypadać. Istnieje także łysienie plackowate. Jak sama nazwa mówi, charakteryzuje się plackowatym wypadaniem włosów na jednym a nawet kilku obszarach głowy. Podobny typ łysienia nazwany jest miejscowym. Jednakże spowodowany on jest problemami skórnymi, guzami lub oparzeniami.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Formy leczenia łysienia

Kuracja na wypadanie włosów jest długa. Dlatego też każdy pacjent powinien zaopatrzyć się w cierpliwość oraz regularność. Na rynku polskim istnieje wiele preparatów, które skierowane są dla osób borykających się z łysieniem. Tabletki na wypadanie włosów są jedną z popularniejszych form leczenia gdyż zawierają w swoim składzie naturalne składniki, takie jak minerały oraz wyciągi z roślin.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to przypadłość, która może dosięgać nawet co trzecią osobę na świecie. To problem, którego leczenie bywa trudne, wymaga cierpliwości i regularności.

Łysienie można leczyć na wiele różnych sposobów, niezwykle skutecznym rozwiązaniem zdają się być tzw. domowe receptury: maseczki i odżywki.
Odżywki wykonane domowym sposobem skutecznie regenerują zniszczone włosy. Zwłaszcza te, które są słabe, matowe oraz z tendencją do wypadania. Jest wiele możliwości wykonania maseczki domu, a przede wszystkim wiele naturalnych produktów zarówno na półce z owocami, warzywami jak i w lodówce. Zdaniem specjalistów, maseczki te są o wiele bardziej niezawodne od tych, które kupujemy w drogerii kosmetycznej.

Łysienie – rodzaje

Jak zrobić domową maseczkę na włosy? Składniki jakie znajdziemy w domu generujemy w jedwabną masę. Już nasze babcie zachwycały się maseczkami nie tylko na włosy ale również na twarz i paznokcie. Niebanalną maseczką jest substancja jajeczna bogata w witaminy, proteiny i minerały. Często blogerki polecają dodanie oliwy z oliwek czy też cytryny do masy jajecznej. Idealnie działa na porost włosów oraz na ich wzmocnienie.

Maseczka z awokado nadaje włosom piękny połysk. Aby wykonać prostą mieszankę należy rozgnieść awokado widelcem i wymieszać je z mleczkiem kokosowym. W przypadku braku mleczka kokosowego, można użyć odrobinę zwykłego mleka. Gotową mieszankę nakładamy na całą długość włosów na około 20 minut. Po czym spłukujemy włosy ciepłą wodą. Maseczkę z takich owoców warto wykonywać tuż przed nałożeniem substancji na włosy gdyż mieszanka sczernieje.
Co na wypadanie włosów? Oczywiście wielbiona maseczka jogurtowa. Mieszamy jogurt z jajkiem oraz miodem. Tak przygotowaną miksturę nakładamy na włosy na 20 minut po czym spłukujemy je ciepłą wodą. Ja zatem widzimy, mamy cały wachlarz różnych pomysłów na wypadające i zniszczone włosy. Najważniejsza jest także codzienna pielęgnacja.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *