Chrapanie – źródło poważnych problemów zdrowotnych?

Chrapanie to przypadłość, która przez bardzo duże grono osób jest najzwyczajniej w świecie lekceważona. Wynika to przede wszystkim z braku świadomości zagrożeń jakie niesie za sobą te z pozoru błahe zjawisko.

Chrapanie doprowadza do poważnych konsekwencji zdrowotnych!

Nieleczenie chrapania może skutkować nawet śmiercią. Wszak niedrożności w układzie oddechowym doprowadzają do powstawania tzw. bezdechu sennego. Ta przypadłość polega na krótkotrwałych, ale niezwykle częstych przerwach w oddychaniu podczas snu. Skutkiem tego zjawiska może być niedotlenienie, zawał serca lub udar mózgu.

Chrapanie musi być leczone. W przeciwnym wypadku ucierpi nasze zdrowie. Oczywiście, nie w każdym przypadku przypadłość ta musi kończyć się w tragiczny sposób. Zazwyczaj skutkuje tylko i aż: problemami z erekcję, zaburzeniami koncentracji, nadmierną sennością i bezustannym uczuciem zmęczenia.

Jakie są przyczyny chrapania?

Chrapanie to zjawisko, które może być kształtowane przez szereg różnych czynników. Najczęściej wynika z nieprawidłowości w anatomicznej budowie układu oddechowego.

Może być również wynikiem:

  • Palenia papierosów
  • Spożywania alkoholu przed snem
  • Otyłości
  • Braku aktywności fizycznej

Co więcej, chrapania może wynikać z niekomfortowego snu, tudzież: niewygodnego materaca i poduszki lub nieodpowiednio przygotowanej sypialni (zła wilgotność i temperatura powietrza).

Leki na chrapanie

Leczenie chrapania może przybierać różne formy. Zdecydowanie najczęściej realizowaną metodą jest zastosowanie aparatów na chrapanie. To urządzenia, których skuteczność wynosi 100%. Działają następująco: w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niedrożności w układzie oddechowym, aparat zwiększa ciśnienie podawanego tlenu, co umożliwia swobodne oddychanie w czasie snu. Niestety wygoda stosowania takich aparatów może pozostawiać wiele do życzenia.

Alternatywnym rozwiązaniem są różnego rodzaju środki farmakologiczne i suplementy diet.

Chrapanie to dolegliwość, której leczenie jest absolutnie niezbędne. Wszakże, konsekwencje wynikające z chrapania mogą być naprawdę bardzo poważne.

Jednym z rozwiązań oferowanych przez medycynę jest Snoran Plus – suplement diety, który pozwala dotrzeć do źródła problemu i wyeliminować niedrożności w układzie oddechowym. Czy jest skuteczny? Czy pozwala całkowicie i trwale pozbyć się uciążliwego chrapania?

Snoran Plus – opinie
Najlepszą odpowiedzią na powyższe pytania będzie przedstawienie szeregu opinii na temat tego preparatu. Wybraliśmy kilka z różnych for i portali. Mamy nadzieję, że pozwolą Państwu podjąć właściwą decyzję.

U mnie lekarz zdiagnozował chrapanie, które było wynikiem niedrożności w górnych drogach oddechowych. Zalecił zmianę trybu życia i Snoran Plus. Jako, że do suplementów podchodzą ze sporym dystansem, to wątpiłem w skuteczność. Nie mniej jednak, już po dwóch tygodniach mój sen był o wiele bardziej cichy i spokojny. Aktualnie jestem po trzecim miesiącu stosowania i mogę z dumą powiedzieć: NIE CHRAPIE!

Janek1966, Forum SlowoSeniora.pl

Nie wierzę w domowe rozwiązania na chrapanie. Mi osobiście pomógł tylko i wyłącznie Snoran Plus – tabletki na chrapanie. Dla mnie – rewelacja. Jedno opakowanie wystarczyło by pozbyć się chrapania, które towarzyszyło mi od kilku lat. Polecił mi go lekarz, także to chyba wystarczająca rekomendacja?

SławekGdansk, Forum PoMesku.org.pl

Szczerze to nie sądziłem, że może mi pomóc jakiś suplement, ale skusiłem się na ten Snoran Plus i bajka. Bajka, bo po kilku latach chrapania, dzisiaj śpię cichutko jak noworodek. Także, nie ma co – POLECAM.

Romek55, forum BraciaSamcy.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *