makeup-677200_960_720

Mezoterapia Warszawa

Mezoterapia to zabieg bardzo popularny i jednocześnie bardzo skuteczny. Należy do jednej z metod regeneracji skóry. Jeśli chodzi o wcześniej wspomnianą popularność, to znajduje się on już w pierwszej dziesiątce najchętniej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. To, że człowiek się starzeje jest czymś oczywistym.

Czas jest okrutny i zabiera dużo młodych pigmentów, zostawiając blizny, czy zmarszczki, których chyba nikt nie lubi. Mezoterapia Warszawa (http://www.medycynaestetyczna.com/pl/piekna-twarz/mezoterapia), to przede wszystkim proces, który ma tą czynność odwlec i zaniechać. Media i cała sfera reklamy oczywiście nie działa zbyt pozytywnie na psychikę kobiet, które stwierdziły, że chciałyby się zestarzeć z godnością i pozwolić zmarszczkom istnieć, pozwolić skórze być naturalną….

Media coraz bardziej i bardziej propagują styl młodej, pięknej i zdrowej kobiety, która pozbawiona jest zmarszczek i wszelkich niedoskonałości. Kult młodości jest podtrzymywany najbardziej, jak tylko się da. Przez taką promocję, wmawia się ludziom, że starzenie się to oznaka słabości, czy też zaniedbania, ale to nie jest prawda. Przecież nikt nie jest w stanie powstrzymać natury i biegu czasu, a sytuacja, kiedy kobieta na siłę robi się młodszą niż jest w rzeczywistości jest po prostu śmieszna i zalatuje kiczem. Ale to wszystko nie znaczy oczywiście, że nie powinno się dbać o siebie i swój wygląd. Oczywiście, że warto jest zwrócić uwagę na nowoczesne technologie i to co mają do zaoferowania. A teraz jest tego coraz więcej. Dzięki tym produktom można stać się piękną w każdym wieku, wtedy też sprawdza się powiedzenie, że ma się tyle lat, na ile się czuje. Jednym z takich bezpiecznych i bardzo skutecznych metod odmłodzenia skóry jest zabieg zwany – mezoterapią.

Czym jest i jak się ją wykonuje? Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów regenerujących skórę, który jednocześnie jest jednym z najskuteczniejszych. Jak już wcześniej zostało wspomniane, znajduje się on w pierwszej dziesiątce zabiegów, które są najczęściej wybieranymi w temacie medycyny estetycznej.

Mezoterapia to przede wszystkim zabieg, który pomaga dostarczyć substancji odżywczych, leczniczych i regenerujących w głębsze warstwy skóry, zazwyczaj tam, gdzie nie docierają nawet najdroższe kremy. Takiego zabiegu dostępne są trzy rodzaje: wersja bezigłowa, igłowa i mikroigłowa. Zabieg bezigłowy przeprowadza się przy użyciu odpowiednich prądów, który stymulują pracę komórek, tak, że te zwiększają przepuszczalność błony komórkowej. To właśnie sprawia, że substancje, które zostają wprowadzone pod skórę docierają tam, gdzie powinny, czyli w głąb skóry właściwej.

Mezoterapia igłowa polega na ostrzyknięciu skóry mieszanką substancji odżywczych, dzięki temu kosmetolog może wprowadzić w głąb skóry właściwej zestaw witamin, takich jak witamina A, witamina B, czy witamina C, kwas hialuronowy i składniki odżywcze. Skład takiego koltajlu witaminowego jest dobierany w zależności od stanu skóry pacjenta. Każdy bowiem ma inne zapotrzebowanie na różne składniki regenerujące. Zabieg ten można porównać do szycia na miarę.